Proužky a Flamingopark <3

Počasí je jako v létě, tak to svádí k proužkům... :) Dlouho jsem sháněla obyč proužkaté tričko. Tohle sice není úplně obyč, ale za to je to super střih ke kalhotám nebo kraťasům do pasu.
Narazila jsem na něj v jednom super sekáči. Obří velikost vůbec nevadí, právě naopak! Podle mě je super i na drobnější postavě. Dělá hezký splývavý efekt.
A co zbytek? Taky ze sekáče. Nejlepší úlovek byla tahle Levi'ska. Stála si 50 Kč a hned jsem věděla, že to nebyla promarněná investice. Herbarium polníčkový batůžek je malá třešínka na dortu! <3
Málem bych zapomněla! Na krku se mi houpe krásná kovová míca z jedné kolekce, kterou vytvořila značka Flamingopark. Dnes už bohužel neexistuje. Ale! Pár kousků ještě najdete na jejich stránkách. :) www.flamingopark.czJejich šaty rozhodně ještě unosíte...

Motýlci v lese

Někdy se ve mně probudí romantická duše, a tak je čas na tuhle motýlkatou košili. A protože se nám s Anetkou moc líbila kombinace vínového outfitu s okolními barvami, tak to prostě nešlo nafotit jinde, než na tomhle kouzelném místě...! <3

Prázdniny nám sice končí, ale krásného počasí si ještě užijeme habaděj! Já se naopak těším na ten náš krásný barevný podzim. Přeji vám všem krásné dny a pěkný start do nového školního roku. :)  

halenka: sekáč
šňůrka na krk: old
kalhoty: od kamarádky
boty: vinted

13588999_10207437468718359_1970735721_o.jpg

Dneska trochu smutně...

Původně jsem myslela, že to bude veselý post, ale nakonec bych ráda tenhle příspěvek věnovala jedné své kočičí partačce. Nedávno mě totiž náhle opustila a já se z toho pořád nemůžu vzpamatovat. Moc mi chybí a mrzí mě, že odešla způsobem, který si ani trochu nezasloužila.
Nemám skoro žádnou její fotku. Tu poslední jsem před pár dny vymazala, že je nepovedená. Říkala jsem si, že přece vyfotím někdy lepší...
A ejhle! Už jsem to nestihla... :( Od teď už nebudu mazat fotky z telefonu jen tak, když se mi nelíbí. Nikdy totiž nevíte, jaká fotka bude ta poslední. Moc na Tebe myslím, zlato chundelatý! <3

Asi jste si všimli, že mám ráda klobouky. Buřinka byla jedna z prvních, kterou jsem měla. Ale pak jsem v ní jednou pěkně zmokla a úplně se mi zničila. A zrovna jsem jí nikde nemohla sehnat. Až nakonec, (asi po roce) se objevila v H&M. 
Všichni už vím, jak mám ráda kočky. Takže když mi vybírají dárek, mají to dost jednoduchý. Něco s pěknou mícou, mě vždycky potěší! :D A u tohohle trička to nebylo jinak... :)
V létě nejraději nosím kraťasy do pasu, ale většina je hodně krátkých a přílehavých. Tyhle jsou delší a volnější, což je super pro stydlivky jako já, které nechtějí odhalovat moc kůže... :D   

U focení kočičkatého outfitu nesmí chybět Batulka a Malina! <3

U focení kočičkatého outfitu nesmí chybět Batulka a Malina! <3

KVIFF! <3

Co říct k Varům? Kdo je nezažil - nepochopí. I kdyby jste nešli na žádný film a nečekali dvě hodiny před Thermalem, bude vás to ve Varech bavit.
Ta skvělá atmosféra je prostě v celém městě cítit. Pokud nemáte ubytko a čeká vás celá noc čekání na bus zpátky domů. Vřele doporučuju zachumlat se v Thermalu na recepci do těch velikých kožených sedaček. Skvěle se v nich totiž spí... :D
A co koberec? No jasně, že jsme viděly celebritky! :P Ale to přece není to hlavní...

A s festivalovým časem přichází i čas festivalových modýlků. Fakt mě baví recyklace a slow fashion a tak je tenhle outfit skoro celý ze sekáče.
Odpusťte mi, že se zase opakuje batůžek, ale úplně jsem se do něj zamilovala a stal se mým nejvěrnějším parťákem.
Taky nejsem pro bezhlavé nakupování čehokoliv, takže nemám miliardu hadrů. Ale za to mám super kousky, které skutečně nosím a všemožně je kombinuju.  

Bílý přehoz pěkně kontrastuje s džínovým korzetem. Korzet zase ladí s batůžkem a kožená poutka na něm skvěle sednou se sandálkama. Béžové kraťasy s vysokým pasem a slamák dodají  ten správný festivalový nádech. 

přehoz: sekáč
korzet: old
kraťasy: sekáč
sandálky: zoot
slamák: H&M
batůžek: DIY
řemínek: DIY

13618038_10207428273648488_1869129134_n.jpg

No make-up!

Taky znáte, že se vám někdy fakt nechce malovat? Já se dřív přemáhala a říkala jsem si, že nemůžu jít přeci nenamalovaná...! Ale už jsem se na to vykašlala a prostě se nenamaluju, když se mi nechce.
A je to skvělý! Zvlášť v parných dnech. Je to vlastně dost osvobozující pocit. Takže mé poselství z tohohle postu je, aby jste poslouchaly sebe a na všechny se vykašlaly! :)

A co na sebe v teplém počasí? No jasně, že něco "větracího"! Kalhoty i dlouhé tričko seženete v H&Mku a botky jsou Mel, méně známé sestřičky Meliss.
A co, že se mi to houpe na krku? Přívěšek z kamínků s motivem pírka, které tvoří Michaela Kárová pod značkou Mihulli. 

A samozřejmě k outfitu musí být i krásné prostředí! Jedno z mých nejoblíbenějších míst u nás... :) Tenhle palouček má přímo magickou atmosféru, nemyslíte? 

Devadesátky jsou nejlepší!//The 90´s, as real as it gets!

Kdy jindy začít, než hned...?! A tak je tu první fashion post. Nevím, jak často jsem budu přidávat své outfity. Ale už jsem si řekla, že bych to ráda zkusila... :)
Jsem úplně obyč holka, co se obejde bez tun make-upu a podpatků. Hodně mě baví slow fashion a recyklace. A nejraději nosím oversize džínovku po mámě, černý high waist džíny, tričko, vansky a batůžek... Samozřejmě, nejlíp Herbarium batůžek! <3 Velmi mě potěší, když pro vás budu inspirací. 

Ale teď už k outfitu!

Tohle je jedna z mých nejoblíbenější kombinací. Černé legíny jsou po mě nutnost, protože se nerada v něčem škrtím. Potřebuju se volně hýbat a ne se pořád hlídat, jestli mi něco neleze... :D
K legínám samozřejmě musí být delší vršek, takže volná košile je jasná volba! Určitě nepoznáte, co to je za košili...? Je to doktorská košile, kterou jsem si obarvila a natiskla na záda můj oblíbený vlaštovičník. <3 Díky volnému střihu a bavlněnému materiálu, je fakt moc pohodlná!
Přes sebe hodím tuhle děsně starou džínovku, kterou mám po mámě, vlastně né... Po jedné kamarádce, ale to je fuk! Je prostě super! Pravý, nefalšovaný kousek z 90. let, který vydrží věky. Je to ještě poctivá pevná džínovina a luxusní zpracování.        
Jako zavazadlo nejčastěji volím baůžek. Pořád někde pobíhám a potřebuju volné ruce. A tenhle není jen, tak ledajaký...
Je to první kousek, který jsem si ušila a brzy se můžete těšit na jeho sourozence, které pošlu za vámi do světa!
Vrchní látka je pěkně pevná bavlna, má podšívku a krásná kožená poutka. Tenhle fešák s vámi bude déle, než jen jedno léto! Tak číhejte na fb, ať něco nepropásnete!
Nožky obuju do těhle rozkošných kočičkatých vansek  a zbytek outfitu doladím šedivou fedorou ze sekáče. Stejnou šňůrku jako je na batohu, použiji jako vázačku na krk. A poslední tečkou jsou kožené řemínky na ruce.  

Tak doufám, že se vám můj první outfit líbí a těšíte se na další... :) 

//

When could possibly be a better time to start something new than, well, right now...?! Here's the first fashion post on my blog. I'm not sure how often I'm gonna share my outfits here, but I told myself it might be nice to try... :)

I'm just an ordinary girl, who can live without high heels and tons of make up. I'm a big fan of slow fashion and recycling. What I love to wear the most are oversize denim jacket that my mum passed to me, black high-waisted jeans, a t-shirt, vans shoes and a backpack...well, preferably my handmade Herbarium backpack! <3 I hope my fashion posts will become an inspiration for you. 

But let's talk about the outfit!

This is one of my most favourite combinations. Black leggins are a must have for me, because I don't like when I wear something really tight – I need freedom to move and to feel comfortable in my clothes. When I wear leggins there's nothing to worry about. ;)

A loose shirt is a number one choice combined with leggins since they go well with longer kind of tops. Can you recognize this one...? Originally it was a doctor's shirt, which I dyed and printed my beloved celandine motive on the back! <3 The loose cut of the shirt and cotton material make it very comfortable! Then I put this really old denim jacket on – one I got from my mum, wait, actually not! It was from my friend, but that doesn't matter – it's real, genuine piece from the 90s that survived decades and you can feel that it's still a solid and authentic denim, not like those jackets nowadays.

As a bag I usually choose a backpack. I am always running around and need my hands free. This one, however, is not just some ordinary backpack...

It's the very first piece that I made myself and soon you can expect more of them to follow. Top fabric is nice and solid cotton, it has a lining and beautiful leather eyelets to hold the strings. This beautiful piece will last more than one summer! So stay tuned so that you don't miss something on facebook!

Speaking about shoes, I love to wear these cute "cat" vans and tune the rest of the outfit with a grey second hand fedora. The same string that I used for the backpack I also tie around my neck to make the shirt look even better. Last but not least, I add some leather bracelets on my wrist.

I hope you enjoyed my first outfit post and I can't wait to share more!

13549019_10207390708269377_1746948547_o.jpg
13555763_10207390708229376_1711975955_o.jpg