Snadné čokoládové cupcakes

Historicky první recept! Dneska začínáme trochu nezdravě, ale občas se hřešit musí! A kombinace čokolády a rozvařeného ovoce vás dostane do gastronomického nebe! :)

Recept je 12 kousků.

Na cupkes potřebujeme:
75 g Hořké čokolády (čím víc %, tím líp ;) )
250 g hladké mouky (můžete použít i špaldovou)
30 g kakaa
150 g krupicového cukru
1 lžička jedlé sody
3 vajíčka
120 ml vychladlé kávy
120 ml podmáslí
100 ml rostliného oleje

Na čoko máslový krém potřebujeme:
100 g hořké čokolády (čím víc %, tím líp ;) )
150 g změklého másla
100  moučkového cukru
2 lžíce plnotučného mléka

Na ovocnou náplň potřebujeme:
Hrst malin
Hrst ostružin

Postup - cupcakes:
Troubu předehřejeme na 160° C. Čokoládu nalámeme na menší kousky, pak jí vsypeme do větší mísy a přimícháme sypké přísady. Tekuté ingredience dáme do samostatné misky a vyšleháme. Poté postupně přidáváme k sypké směsi a prošleháváme dokud nevznikne hladké kompaktní těsto. Připravíme si plechy s důlky na cukes. Do každého otvoru vložíme papírový košíček adekvátní velikosti nebo můžeme otvory vymazat másla a vysypat moukou. Do připravených důlků opatrně vlijeme těsto, asi do dvou třetin jejich výšky. Pečeme asi 20 minut, nebo dokud nebudou na dotek pružné.

Postup - Ovocná náplň:
Směs ovoce vložíme do rendlíčku rozvaříme.

Postup - krém:
Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni a necháme vychladnout. Mezitím si vyšleháme máslo, přidáme moučkový cukr a dobře vyšleháme. Postupně přdáme i mléko a opět vyšleháme. Naposled přidáme čokoládu a šleháme dokud není krém úplně spojený.

Do upečených cupcakes uděláme jídelní hůlkou důlek a naplníme ovocnou nádivkou. Poté naneseme krém. Můžeme zdobítkem nebo jen tak - hala, bala. :) A dozdobíme podle chuti a nálady. Já se snažím vždy používat sezóní květy. Proto jsem je ozdobila kvítky pravých fialek a lístky máty! 

PS: omlouvám se za food styling a fotky, ale i na tom se pilně pracuje!

Tak krásný zbytek neděle!

edit1.jpg
Edit2.jpg