herbarium logo tra m.png

Ahoj!

Bylinky, to je, oč tu běží. Jsou krásné, jsou léčivé a jsou všude kolem nás. 

Devadesátky jsou nejlepší!//The 90´s, as real as it gets!

Devadesátky jsou nejlepší!//The 90´s, as real as it gets!

Kdy jindy začít, než hned...?! A tak je tu první fashion post. Nevím, jak často jsem budu přidávat své outfity. Ale už jsem si řekla, že bych to ráda zkusila... :)
Jsem úplně obyč holka, co se obejde bez tun make-upu a podpatků. Hodně mě baví slow fashion a recyklace. A nejraději nosím oversize džínovku po mámě, černý high waist džíny, tričko, vansky a batůžek... Samozřejmě, nejlíp Herbarium batůžek! <3 Velmi mě potěší, když pro vás budu inspirací. 

Ale teď už k outfitu!

Tohle je jedna z mých nejoblíbenější kombinací. Černé legíny jsou po mě nutnost, protože se nerada v něčem škrtím. Potřebuju se volně hýbat a ne se pořád hlídat, jestli mi něco neleze... :D
K legínám samozřejmě musí být delší vršek, takže volná košile je jasná volba! Určitě nepoznáte, co to je za košili...? Je to doktorská košile, kterou jsem si obarvila a natiskla na záda můj oblíbený vlaštovičník. <3 Díky volnému střihu a bavlněnému materiálu, je fakt moc pohodlná!
Přes sebe hodím tuhle děsně starou džínovku, kterou mám po mámě, vlastně né... Po jedné kamarádce, ale to je fuk! Je prostě super! Pravý, nefalšovaný kousek z 90. let, který vydrží věky. Je to ještě poctivá pevná džínovina a luxusní zpracování.        
Jako zavazadlo nejčastěji volím baůžek. Pořád někde pobíhám a potřebuju volné ruce. A tenhle není jen, tak ledajaký...
Je to první kousek, který jsem si ušila a brzy se můžete těšit na jeho sourozence, které pošlu za vámi do světa!
Vrchní látka je pěkně pevná bavlna, má podšívku a krásná kožená poutka. Tenhle fešák s vámi bude déle, než jen jedno léto! Tak číhejte na fb, ať něco nepropásnete!
Nožky obuju do těhle rozkošných kočičkatých vansek  a zbytek outfitu doladím šedivou fedorou ze sekáče. Stejnou šňůrku jako je na batohu, použiji jako vázačku na krk. A poslední tečkou jsou kožené řemínky na ruce.  

Tak doufám, že se vám můj první outfit líbí a těšíte se na další... :) 

//

When could possibly be a better time to start something new than, well, right now...?! Here's the first fashion post on my blog. I'm not sure how often I'm gonna share my outfits here, but I told myself it might be nice to try... :)

I'm just an ordinary girl, who can live without high heels and tons of make up. I'm a big fan of slow fashion and recycling. What I love to wear the most are oversize denim jacket that my mum passed to me, black high-waisted jeans, a t-shirt, vans shoes and a backpack...well, preferably my handmade Herbarium backpack! <3 I hope my fashion posts will become an inspiration for you. 

But let's talk about the outfit!

This is one of my most favourite combinations. Black leggins are a must have for me, because I don't like when I wear something really tight – I need freedom to move and to feel comfortable in my clothes. When I wear leggins there's nothing to worry about. ;)

A loose shirt is a number one choice combined with leggins since they go well with longer kind of tops. Can you recognize this one...? Originally it was a doctor's shirt, which I dyed and printed my beloved celandine motive on the back! <3 The loose cut of the shirt and cotton material make it very comfortable! Then I put this really old denim jacket on – one I got from my mum, wait, actually not! It was from my friend, but that doesn't matter – it's real, genuine piece from the 90s that survived decades and you can feel that it's still a solid and authentic denim, not like those jackets nowadays.

As a bag I usually choose a backpack. I am always running around and need my hands free. This one, however, is not just some ordinary backpack...

It's the very first piece that I made myself and soon you can expect more of them to follow. Top fabric is nice and solid cotton, it has a lining and beautiful leather eyelets to hold the strings. This beautiful piece will last more than one summer! So stay tuned so that you don't miss something on facebook!

Speaking about shoes, I love to wear these cute "cat" vans and tune the rest of the outfit with a grey second hand fedora. The same string that I used for the backpack I also tie around my neck to make the shirt look even better. Last but not least, I add some leather bracelets on my wrist.

I hope you enjoyed my first outfit post and I can't wait to share more!

13549019_10207390708269377_1746948547_o.jpg
13555763_10207390708229376_1711975955_o.jpg
No make-up!

No make-up!